hoi allemaal!
Ik wil binnenkort een hamstertje nemen. Ik heb dit vroeger al gehad toen ik jonger was maar nu wil ik het echt volledig goed doen. Ik vroeg mij af of deze kast uit ikea; https://www.ikea.com/be/nl/p/detolf-vit ... -10119206/
Geschikt is voor een dwerghamster? Ikzelf twijfel of hij wel breed genoeg is omdat ik liever 50cm heb dan 38. Lengte lijkt me geen probleem te zijn :p
Het zou fijn zijn als een ervaren persoon mij hiermee kan helpen
Een detolf kan voor een dwerghamster in zekere zin. Wel zijn er steeds meer berichten bekend dat de detolf niet bestand is tegen de hoeveelheid bodembedekking die we natuurlijk aan ons hamstertje willen aanbieden. In de HamsterScaping groep op facebook zijn een aantal detols. Voor dwerghamsters zijn ze geschikter dan voor Syren.
Persoonlijk vind ik hem erg lang, ik heb liever wat breder. Je moet die volledige lengte wel goed kunnen opvullen zodat het hamstertje zich veilig voelt Maar het kan dus wel!
Bedankt voor de snelle reactie! Ik was er zelf niet zo zeker van en heb al ergens een offerte aangevraagd voor een op maat gemaakte van 100lengte 50breedte en 60in hoogte. Hopelijk is dit niet te prijzig want ik denk dat de hamster hier wel gelukkig in zou kunnen worden
Dat denk ik ook wel! Maar ik kan je denk ik al wel vertellen dat dit best prijzig is. Glas is erg duur momenteel en voor jouw formaat bak hebben ze dikker glas nodig. Ik hoop wel dat het prijskaartje meevalt!
Een reguliere maat is 100x50x50, maar zeker voor een dwerg (en eventueel een Syr mocht je van gedachten veranderen, ook oké - groter is wel beter) een prima maat zijn Goed bezig als toekomstige hamster eigenaar!!
60 cm vind ik een beetje hoog. Ik zou voor 50 cm gaan als je er ooit een syrtje wil in houden en 40 cm als je niet van plan bent ooit een syrtje te nemen.